Sosyal mesafenin korunduğu bu zorlu dönemde sizin için oyunları oynamayı daha keylifli hale getiren 10 karakteri sizin için derledik.

10. Chumbucket

Emektar bir dost düşündüğünüzde belki de akla gelebilecek en çalışkan dost Chumbucket’tır. Mad Max’in uçsuz bucaksız çöllerinde aracımızı kullanırken dağıttığımız o hurda yığınını her duraklamada bir gayret temizlemekle uğraşan ve bunun için oyun sonuna kadar hiç de gıkını çıkarmayan bir savaşçıdır kendisi. O olmasaydı herhalde iki sürüş falan dayanabilirdik.

9. Trico

Kaybolmuş bir çocuğu oynadığımız bu oyunda karşımıza çıkan bu devasa yaratık önce bizi ürkütse de zamanla kocaman yaratıkların da bir o kadar büyük kalplerinin olabileceğini öğreniyoruz. Geçirdiğimiz maceralar onunla daha kolaylaşırken daha da rahatlıyor. Bu kolaylığı ve güzelliği sağlarken sadece arkanıza yaslanıp keyfini sürüyorsunuz.

8. BT-7274

Aksiyonunun doruklarda yaşandığı bu dönemde, bir enkaz yığını gibi bulduğumuz pilotsuz kalmış bir titan BT-7274. Bize bilmediğimiz sebeplerden ötürü kolayca senkronize olabiliyor çok farklı bir deneyimi sunmuş oluyor. BT-7274’ün bize yaptıkları, kriz anında yardımları, yol göstermesi sayesinde başardığımız misyonumuz onun varlığıyla kolaylaşıyor.

7. Ellie

Yokluğun, yalnızlığın doruklarda yaşandığı bu macerada bir görevimiz var. Bu basit bir taşıma görevi fakat bir insan taşırken duygular da işin içine giriyor. Dolayısıyla Joel ve Ellie’nin beraber yaşadıkları o yolculukta, o sıcacık baba kız ilişkisini çok güzel bir şekilde bize resmediyorlar. Siz de bu ilişkinin bir yerinde kendinizden bir parça bulabildiğiniz için Ellie’yi de Joel’u da çok yakından tanımış oluyorsunuz. Özlediğimiz bu dostluk yakın zamanda serinin ikinci kısmıyla kaldığımız yerden devam edecek.

6. Aku Aku

Her playstation oyuncusunun çocukken duyduğu o portakal sesi geri döndü. Yeniden düzenlenerek piyasaya sürülen Crash Bandicoot N’Sane Trilogy’de hepimizin sevdiği portakal abimiz bizi kötüllüklerden koruyacak ve bize yol gösterecek. Çocukluğumdan kalan bu nostaljiyi oynarken o zamanlara dönüp portakal diye sevindiğim günler hala aklımda. Siz de bunu yaşadıysanız anlattıklarımı çok iyi anlıyorsunuzdur.

5. Atreus

Kratos’un ilk serisindeki vahşeti gördükten sonra bu defa onu bir aile babası olarak görüyoruz. Bu değişime alışmamız sürse de bu süreci kolaylaştıran kişi oğlumuz, Atreus. Misyonumuz oğlumuzun annesinin son dileğini yerine getirmek. Bütün diyarların en tepesinden küllerinin dökülmesini istiyor. Biz de bu uğurda çıktığımız yolculukta bütün zorluklara Atreus’la geriyoruz. Oğlumuza babalık yaparken hem oğlumuz hem kendimiz gelişeceğiz. Diyarların tepesine olan yolculukta karşılaştığımız şeyler bunun nasıl güzel bir bağ olduğunu gösterecek.

4. Claptrap

Görsel efektlerin bu kadar gerçekçiliğe ilerlediği bu dönemde çok daha orijinal bir detaycılıkla bize tanıtılmış borderlands serisi bize görebileceğiniz en can sıkıcı karakteri tanıttı. Claptrap bu oyunda sizin yol göstericiniz olduğu kadar espri yeteneği düşük, mızmız, ama orijinal sıkıcılıkta bir karakter. Uçsuz bucaksız borderlands çöllerinde harika silahlar ararken sizin canınızın sıkılmaması için uğraşarak canınızı sıkacak fakat çok keyif alacaksınız.

3.  Stanley Parable (Anlatıcı)

Daha önce böyle bir oyun deneyimlediniz mi? Sorarım size. Stanley işinde gücünde neden herkesin yok olduğunu bilmediği bir ofis binasından gitmeye çalışıyor. Kaçmaya da değil. Düşününce pek zorlu bir görev değil. Ayrıca size yardımcı olması için Stanley’nin her adımını anlatan bir iç sesi de var. Bu iç ses size direktifler vererek hangi kapının doğru kapı, hangi odanın yanlış oda olduğunu size gayet net bir şekilde anlatıyor. Dinleyip dinlememek tamamen size kalmış tabi. Size bu kadar yardımcı olmaya çalışan bir dostu sonuna kadar dinlediğinizde de dinlemediğinizde de size harika bir serüven sunan bu oyunda bir yoldaşın sizi nerelere götürebileceğini göreceksiniz.

2.  Dogmeat

Fallout 4 oyununu oynadıysanız, oyunun başında nasıl bir hüsranla başladığını biliyorsunuz. Eşimizin öldürülüp, çocuğumuzun kaçırılmasıyla başlayan oyunda her yeri yakıp yıkacak olan biz nerdeyse oyunun ilk karşılaşmasında harika bir hediyeyle karşılıaşıyoruz. Bir benzinciyi temizlerken yığıntının içerisinde bir köpek karşımıza çıkıyor. Oyunun başka hiçbir yerinde canlı köpek olmaması biraz şüphe ettiriyor fakat Dogmeat’le karşılaşıyor olmak bizi biraz rahatlatıyor. bütün yolculuğumuz boyunca bize eşlik ediyor. Bize ganimet buluyor, düşmanlardan koruyor ve arkadaşlık yapıyor. İnsanın en iyi dostu, Dogmeat.

1. Roach

Witcher dünyası açık dünya oyunlar arasında en çetin ve zorlu haritalardan birine sahip. Bir ucundan diğer ucuna kadar gizlenmiş tuzaklar, korunan hazineler veya yardım bekleyen köylülerin canavarları sizi öldürmek için an kolluyor. Bu zorlu süreci yaşarken yanınızda sürekli size varlığıyla destek olan bir kahraman var. Roach. Hamam böceği manasına da gelse de Roach hiç de rahatsız olunabilecek bir karakter değil. Aksine oyundan kaynaklı olsa da çağırdığınızda geldiği noktalar özellikle sizi sadece güldürecek. Bu zorlu oyunda nefes almanızı sağlayacak. Hatta bunun çok sık yaşanması üzerine oyunu yapan insanlar, CD Proheject Red, oyunun içinde bulunan kart oyunu, gwent’e Roach’un kartını eklerken görselini onun bir evin çatısı üzerindeki hali seçmiştir. Teşekkürler Roach bize anlamsız tebessümler yaşattığın için.